Во тек се аранжманите за Лето 2018 - За повеќе информации обратете се преку нашиот контакт или директно во агенцијата. Ви благодариме.
Leto-na-planina-2018 Leto-2018 Online-Avio-Bileti

Вила MAGDA - Пефкохори - Касандра - Грција - Лето 2018

Вила Магда е лоцирана во центарот на Пефкохори, со директен поглед  на море  и во непосредна близина на многубројните ресторани и кафе барови кои се простираат по должината на брегот.  Апартманите во оваа вила се реновирани и комплено опремени. Вилата располага со трокревени апартмани. Располагаат со комплетно опремена кујна со шпорет ,голем фрижидер,телевизор, клима, и wc. Апартманите располагаат со две посебни простории. Во дневната има еден кревет на спуање  и спалната соба со два единечни кревети.              

Цената на туристичката такса е 0,50 евра по ден / по апп. и се плаќа на лице место кај претставниците / сопствениците на вилата.


ПЕРИОД
НОЌЕВАЊА
АПП 1/3+1
 
 
19.05 - 26.05.2018
7*
79
 
 
26.05 - 02.06.2018
7*
99
 
 
02.06 - 09.06.2018
7*
129
 
 
09.06 - 16.06.2018
7*
149
 
 
16.06 - 23.06.2018
7*
169
 
 
23.06 - 30.06.2018
7*
189
 
 
30.06 - 07.07.2018
7
390
 
 
07.07 - 14.07.2018
7
420
 
 
14.07 - 21.07.2018
7
450
 
 
21.07 - 28.07.2018
7
450
 
 
28.07 - 04.08.2018
7
450
 
 
04.08-11.08.2018
7
450
 
 
11.08 - 18.08.2018
7
450
 
 
18.06 - 25.08.2018
7
420
 
 
25.08 - 01.09.2018
7*
189
 
 
01.09-08.09.2018
7*
169
 
 
08.09-15.09.2018
7*
139
 
 
15.09 - 22 .09.2017
7*
99
 
 
22.09 - 29.09.2018
7*
79


 • Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз. 
 • За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра;
 • Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.
 • Во трокреветно студио и апартман за термините со *, две лица плаќаат полн износ, а третото и четвртото лицe се сместуваат бесплатно и плаќаат само за превоз.
 • Сместувањето во собите е после 13 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.
 • Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.
 • Цената само за превоз: Скопје Халкидики - Скопје изнесува:
 • 35 € возрасни.
 • 25 € деца од 2 - 12 години.
 • БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште).
 • Цената на туристичката такса е 0,50 евра по ден / по апп. и се плаќа на лице место кај претставниците / сопствениците на вилата. 

Ве информираме дека од 01/01/2018 согласно новите правила на регулаторната комисија во Грција, за сите кои патуваат во Грција,

се воведува ТУРИСТИЧКА ТАКСА, КОЈА ГОСТИТЕ ЌЕ МОРААТ ДА ЈА ПЛАТАТ НА ЛИЦЕ МЕСТО ВО СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ.

ТУРИСТИЧКАТА ТАКСА – СЕ ПЛАЌА ПО СОБА ПО НОЌ и ЌЕ БИДЕ НАПЛАТЕНА ПРЕД НАПУШТАЊЕ НА СМЕСТУВАЧКИТЕ ОБЈЕКТИ.

ХОТЕЛИ

 • 1* - 2* ЅВЕЗДИ – 0,50 €.
 • 3*  ЅВЕЗДИ – 1,50 €.
 • 4*  ЅВЕЗДИ – 3,00 €.
 • 5* -ЅВЕЗДИ – 4,00 €.

СОБИ / СТУДИА / АПАРТМАНИ

 • 1-2 клучеви – 0,25 €.
 • 3 клучеви – 0,50 €.
 • 4клучеви – 1,00 €.
Оли Травел - Куманово
Слаткарница Зафир - Куманово
Ирски паб