Попуст за рани резервации за Лето 2018 - За повеќе информации обратете се преку нашиот контакт или директно во агенцијата. Ви благодариме.
8-mi-Mart-Apostolovic Belgrad-8-mi-Mart-2018 8-mi-Mart-Kragujevac-Shumarice 8-mi-Mart-Saraevo-Mostar 8-mi-mart-2018 Zima-2017-18-2 Online-Avio-Bileti

Вила „HAUS LITEA“ - Потидеа - Касандра - Грција - Лето 2017

Вилата се наоѓа во мирното летувалиште Потидеа на почетокот на првиот крак на полуостровот Халкидики, Касандра, на околу 65 км од Солун. Од плажа е одалечена 20 метри. Сместувањето е во 1/2 и 1/3 студиа и 1/4 апартмани (две простории, спална со брачен кревет и дневна со два оделни кревети) во два блока А и Б (позади блок А). И студиата и апартманите се со: опремена кујна, купатило, клима уред ( вклучен во цената) и TВ. Вилата располага со сопствена уредена плажа со лежалки чие користење за гостите од вилата е без дополата.

Период Ноќевања 1/4

студио

1/2+2

апп

1/5 апп

дуплекс

21.05-28.05.17 7* 105 105 110
28.05-04.06.17 7* 115 115 120
04.06-11.06.17 7* 125 125 130
11.06-18.06.17 7* 145 145 150
18.06-25.06.17 7* 160 160 170
25.06-02.07.17 7 360 360 410
02.07-09.07.17 7 370 370 430
09.07-16.07.17 7 390 390 460
16.07-23.07.17 7 430 430 520
23.07-30.07.17 7 430 430 520
30.07-06.08.17 7 430 430 520
06.08-13.08.17 7 430 430 520
13.08-20.08.17 7 430 430 520
20.08-27.08.17 7 370 370 450
27.08-03.09.17 7* 160 160 170
03.09-10.09.17 7* 150 150 160
10.09-17.09.17 7* 130 130 140
17.09-24.09.17 7* 100 100 110
24.09-01.10.17 7* 85 85 95

Напомена:

 • Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице. Трето и четврто лице во 1/3 студио или 1/4 апп БЕСПЛАТНО  –  плаќаат само превоз доколку користат.
 • Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман за 7 ноќевања без вклучен превоз
 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 • Сместување во собите е по 13 часот по локално време, а напуштање на апартманите е до 10 часот по локално време
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10 % на вториот аранжман(не се комбинира)
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.
 • Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
  • возрасни: 35 €
  • деца од 2 до 12 години: 20 €
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

*При користење на сопствен превоз во термините со * цената на аранжманот се намалува за 15 €.

Оли Травел - Куманово
Слаткарница Зафир - Куманово
Ирски паб