Во тек се аранжманите за Лето 2018 - За повеќе информации обратете се преку нашиот контакт или директно во агенцијата. Ви благодариме.
Leto-na-planina-2018 Leto-2018 Online-Avio-Bileti

Вила „ELIZABETH“ - Калитеа - Касандра - Грција - Лето 2018

(Превоз од Куманово)

Вила хотел Елизабет се наоѓа во центарот на Калитеа на самата пешачка зона опкружена со продавници и ресторани, одалечена на само 250м. од плажа. Во нашата понуда имаме 1/2, 1/3 и 1/4 студиа со комплетно опремена кујна, клима уред, ТВ, купатило и тераси на прв спрат. 1/2 и 1/3 студиата се со 2, односно 3 единечни кревети, додека 1/4 студиото е со 2 брачни кревети. Во вилата има 24 ч. рецепција и WiFi интерннет – бесплатно.

Вила „ELIZABETH“ – Калитеа
Период Ноќевања 1/2 стд. 1/3 стд. 1/4 стд.
19.05-26.05.18 7* 75 90 90
26.05-02.06.18 7* 85 100 100
02.06-09.06.18 7* 95 110 110
09.06-16.06.18 7* 125 145 145
16.06-23.06.18 7* 150 175 175
23.06-30.06.18 7 310 350 350
30.06-07.07.18 7 320 370 370
07.07-14.07.18 7 330 390 390
14.07-21.07.18 7 350 420 420
21.07-28.07.18 7 350 420 420
28.07–04.08.18 7 350 420 420
04.08-11.08.18 7 350 420 420
11.08-18.08.18 7 350 420 420
18.08-25.08.18 7 320 390 390
25.08-01.09.18 7* 150 180 180
01.09-08.09.18 7* 130 155 155
08.09-15.09.18 7* 120 145 145
15.09-22.09.18 7* 100 120 120
22.09–29.09.18 7* 80 90 90

Напомена:

  • Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице. Трето и четврто лице во 1/3 студио и 1/4 студио – БЕСПЛАТНО –  плаќаат само превоз доколку користат.
  • Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман за 7 ноќевања без вклучен превоз
  • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
  • Сместување во собите е после 14 часот по локално време, а напуштање на апартманите е до 10 часот по локално време
  • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман (не се комбинира)
  • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари.
  • Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

возрасни: 35 €

деца од 2 до 12 години: 20 €

деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

*При користење на сопствен превоз во термините со * цената на аранжманот се намалува за 15 €.

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

Оли Травел - Куманово
Слаткарница Зафир - Куманово
Ирски паб