Во тек се аранжманите за Лето 2018 - За повеќе информации обратете се преку нашиот контакт или директно во агенцијата. Ви благодариме.
Leto-na-planina-2018 Leto-2018 Online-Avio-Bileti

Вила Христос - Сивири - Касандра - Грција - Лето 2018

Вила HRISTOS се наоѓа во центарот на Сивири, на најатрактивна локација, непосредно пред плажата. Располага со двокреветни соби и четворокреветни апартмани, ориентирани кон југозапад, и од терасите ќе уживате во прекрасното зајдисонце. Сите студија и апартмани се опремени со кујна, опремена со основен прибор за јадење, купатило ТВ и клима чие користење е бесплатно. Промената на постелнината е еднаш во текот на престојот. Вилата има WI-FI.

 

ПЕРИОД
НОЌЕВАЊА
1/2 СТУДИО
1/4 АПАРТМАН
 
 
19.05 – 26.05.2018
7*
39€
49€
 
 
26.05 - 02.06.2018
7*
49€
59€
 
 
02.06 - 09.06.2018
7*
79€
109€
 
 
09.06 - 16.06.2018
7*
99€
139€
 
 
16.06 - 23.06.2018
7*
129€
159€
 
 
23.06 - 30.06.2018
7*
139€
179€
 
 
30.06 - 07.07.2018
7
290€
360€
 
 
07.07 - 14.07.2018
7
310€
380€
 
 
14.07 -21.07.2018
7
340€
410 €
 
 
21.07 - 28.07.2018
7
340€
410€
 
 
28.07 - 04.08.2018
7
340€
410€
 
 
04.08 - 11.08.2018
7
340€
410€
 
 
11.08 - 18.08.2018
7
310€
410€
 
 
18.08 - 25.08.2018
7
290€
380€
 
 
25.08 - 01.09.2018
7*
139€
179€
 
 
01.09 - 08.09.2018
7*
119€
149€
 
 
08.09 - 15.09.2018
7*
99€
109€
 
 
15.09 - 22.09.2018
7*
49€
59€
 
 
22.09 - 29.09.2018
7*
39€
49€

 

 • Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз. 
 • За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра;
 • Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.
 • Во апартман за термините со *, две лица плаќаат полн износ а третото и четвртото лицe се сместуваат бесплатно, и плаќаат само за превоз.
 • Сместувањето во собите е после 13 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.
 • Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.
 • Цената само за превоз: Скопје-Халкидики-Скопје изнесува:
 • 35 € возрасни.
 • 25 € деца од 2 - 12 години.
 • БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште).
 • Цената на туристичката такса е 0,50 евра по ден / по апп. и се плаќа на лице место кај претставниците / сопствениците на вилата. 

Ве информираме дека од 01/01/2018 согласно новите правила на регулаторната комисија во Грција, за сите кои патуваат во Грција,

се воведува ТУРИСТИЧКА ТАКСА, КОЈА ГОСТИТЕ ЌЕ МОРААТ ДА ЈА ПЛАТАТ НА ЛИЦЕ МЕСТО ВО СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ.

ТУРИСТИЧКАТА ТАКСА – СЕ ПЛАЌА ПО СОБА ПО НОЌ и ЌЕ БИДЕ НАПЛАТЕНА ПРЕД НАПУШТАЊЕ НА СМЕСТУВАЧКИТЕ ОБЈЕКТИ.

ХОТЕЛИ

 • 1* - 2* ЅВЕЗДИ – 0,50 €.
 • 3*  ЅВЕЗДИ – 1,50 €.
 • 4*  ЅВЕЗДИ – 3,00 €.
 • 5* -ЅВЕЗДИ – 4,00 €.

СОБИ / СТУДИА / АПАРТМАНИ

 • 1-2 клучеви – 0,25 €.
 • 3 клучеви – 0,50 €.
 • 4клучеви – 1,00 €.
Оли Травел - Куманово
Слаткарница Зафир - Куманово
Ирски паб