Во тек се аранжманите за Лето 2018 - За повеќе информации обратете се преку нашиот контакт или директно во агенцијата. Ви благодариме.
Leto-na-planina-2018 Leto-2018 Online-Avio-Bileti

Вила КРИСТОФЕР - Ипсос - Крф - Грција - Лето 2017

Овој комплекс на апартмани се наоѓа во Ипсос и е оддалечен 300 м. од плажа, во околина скриена од очите на останатите туристи, а сепак со многу лесен пристап до главната улица и се наоѓа во близина на вилата Андреас. На само неколку чекори ќе најдете маркет, ресторан, кафуле…

Вила Кристофер располага со:

- 9 студија за 2 лица

- 2 студија за 3 лица

- 1 апартман за 4 лица

Сите се опремени со сопствена кујна, тоалет, балкон, wi-fi и клима (која не е вклучена во цената и се доплаќа кај самиот сопственик на вилата)

 

ПЕРИОД ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ 20% со уплата до 28.02.17 15% со уплата до 31.03.17 10% со уплата до 30.04.17
02.06-11.06.17 129€ 103€ 110€ 116€
11.06-18.06.17 129€ 103€ 110€ 116€
18.06-25.06.17 129€ 103€ 110€ 116€
25.06-02.07.17 149€ 119€ 127€ 134€
02.07-09.07.17 149€ 119€ 127€ 134€
09.07-16.07.17 149€ 119€ 127€ 134€
16.07-23.07.17 209€ 167€ 178€ 188€
23.07-30.07.17 209€ 167€ 178€ 188€
30.07-06.08.17 209€ 167€ 178€ 188€
06.08-13.08.17 209€ 167€ 178€ 188€
13.08-20.08.17 209€ 167€ 178€ 188€
20.08-27.08.17 209€ 167€ 178€ 188€
27.08-03.09.17 209€ 167€ 178€ 188€
03.09-10.09.17 149€ 119€ 127€ 134€
10.09-17.09.17 129€ 103€ 110€ 116€
17.09-24.09.17 129€ 103€ 110€ 116€
24.09-01.10.17 129€ 103€ 110€ 116€

Aранжманот вклучува:

 • 7 ноќевања, 8 дена на Крф/Ипсос

 • Автобуски превоз Скопје – Крф – Скопје

 • Траект/брод Игуменица – Крф – Игуменица

 • Туристичка такса

 • Превоз и прошетка до градот Крф

 • Организиран излет со превоз на плажата Глифада

 • Придружник за време на патувањето и во текот на 8 дена на Крф, организиран престој и дополнителни бенефиции

Aранжманот не вклучува:

 • Патничко и здравствено осигурување 250ден.

 • Еднодневен излет со брод (крстарење по североисточниот брег со вклучен ручек и пијалак) и посета на неколку плажи

 • Еднодневен излет до Палеокастрица и Сидари ( посета на повеќе плажи, туристички атракции и beach барови)

 • Посета на Акваленд со вклучена влезница и прево

 • Еднодневен излет со брод (крстарење низ неколку мали острови, посета на плажата Blue Lagoon и посета на градчето Сивота)

 • Еднодневен излет со брод (крстарење по југоисточната обала и посета на прекрасните острови Паксос и Антипаксос)

Напомена:

 • За сингл соба се доплаќа плус 70% од редовната цена

 • За споен термин, се плаќа редовата цена за првиот термин, а се одземаат 20 евра за превозот од редовната цена на вториот термин

 • Тргнувањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата

 • Седиштата се нумерирани

 • За сопствен превоз се одземаат 20 евра од цената на понудата, а патниците сами го организираат патот со траектот до и од Крф

 • Трето лице на дополнителен кревет плаќа 70% од цената (Има можност во вила Јулианос)

 • Користење само на превоз со вклучена траект карта е 70 евра

 • За дете до 2 год. бесплатно, не користи кревет и седиште во автобус

 • За дете од 2 до 11.99 год. на дополнителен кревет се плаќа 50% од цената

Оли Травел - Куманово
Слаткарница Зафир - Куманово
Ирски паб