Во тек се аранжманите за Лето 2018 - За повеќе информации обратете се преку нашиот контакт или директно во агенцијата. Ви благодариме.
Leto-na-planina-2018 Leto-2018 Online-Avio-Bileti

Вила „Lazaros House“ - Скиjатос - Лето 2017

Можност за доплата на трансфер до плажи за 7 дена – 20 евра (вила – плажа – вила)

Поаѓањето е еден ден пред датумот назначен во табелата, а влез во собите и почеток на аранжманот се смета датумот во табелата

Се наоѓа во градот Скијатос оддалечена на 300 метри од самиот центар и улицата Papadiamantis исто толку и од плажата Megali Ammos. Секое студио поседува чајна кујна, две или три стандардни легла, клима (вклучена во цената), купатило, ТВ, тераса и Wi-Fi. Собите на призмје излегуваат во дворот на вилата (поплочен и уреден дел), а собите на прв и втор спрат имаат тераси и сите се со прекрасен панорамски поглед на градот и морето. Вилата е одличен избор за оние кои сакаат да се во близина на сите дневни и ноќни случувања, а сепак настрана од гужвите.

25% попуст за уплати до 15.02.2017

Период

Бр. на ноќевања/цена по лице

1/2
студио

01.06-08.06.17

7*

119

08.06-15.06.17

7*

139

15.06-22.06.17

7*

159

22.06–29.06.17

7*

189

29.06-06.07.17

7*

219

06.07-13.07.17

7*

239

13.07-20.07.17

7*

269

20.07–27.07.17

7*

289

27.07-03.08.17

7*

289

03.08-10.08.17

7*

289

10.08–17.08.17

7*

289

17.08–24.08.17

7*

269

24.08-30.08.17

7*

229

31.08-07.09.17

7*

189

07.09-14.09.17

7*

159

14.09-21.09.17

7*

129

21.09-28.09.17

7*

99

Напомена:

 • Поаѓањето е еден ден пред датумот назначен во табелата, а влез во собите и почеток на аранжманот се смета датумот во табелата
 • Смените се однесуваат за 7 ноќевања со вклучен превоз, повратна траект карта и трансфер траект – вила – траект
 • Трет возрасен плаќа 70% од цената
 • Дете до 11,99 год. плаќа 50% од цената за возрасен (попустот важи за сместување со мин. 2 лица во соба)
 • За сопствен превоз се одбива 45€ за возрасни и 25€ за деца до 12 години
 • За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена
 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 • За хигиената во студијата/апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници
 • Во секое од студијата/апартманите има комплетно опремена кујна за онолку лица колку што има во студиото/апартманот
 • Сместување во студијата/апартманите е по 14 часот по локално време, а напуштање на студијата/апартманите е до 09 часот по локално време.
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари.
 • Цената само за превоз на релација Скопје – Скиатос – Скопје изнесува:Согласно времето на поаѓање на траектот од Волос до Скијатос и обратно, агенција го задржува правото на промена на поаѓањето од Скопје и од Скиатос
  • возрасни: 110€
  • деца до 12 години: 65€
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

 

Оли Травел - Куманово
Слаткарница Зафир - Куманово
Ирски паб