Во тек се аранжманите за Нова Година и Зима 2017/18 - За повеќе информации обратете се преку нашиот контакт или директно во агенцијата. Ви благодариме.
Restoran-A2-Vranje-2018 Belgrad-Nova-Godina-2018-2 Early-Booking-Zima-2017-2018 Online-Avio-Bileti

Хотел-апартман „ALOE“ - Скала Потамиа - Тасос - Лето 2017

Хотелот се наоѓа на само 130 метри од GOLDEN BEACH во Скала Потамиа опкружен со борова шума. Студиата се 1/3 и 1/4 располагаат со комплетно опремена кујна, бања, ТВ и клима уред чие користење е вклучено во цената. Од сезона 2017, понудата на Мерион Травел за хотел Алое е зголемена и со хотелските А – категорија на соби со кои располага овој капацитет (без кујна). Понудата за истите е со појадок и вечера. Хотел Алое како и неколку други вили на барање на задоволните гости е дел од нашата понуда неколку години. Проверете и сами.

ОБЈЕКТОТ Е КОМПЛЕТНО РЕНОВИРАН (МАРТ 2015). На располагање на гостите има и базенкое користење е вклучено во цената. 

Период

Полупансион

по лице

1/2

соба

1/3

соба

1/4

соба

26.05-02.06.17

7

195

220

235

02.06-09.06.17

7

240

255

269

09.06-16.06.17

7

260

275

289

16.06-23.06.17

7

275

290

305

23.06–02.07.17

9

365

380

395

02.07-11.07.17

9

390

420

435

11.07-20.07.17

9

410

450

465

20.07-29.07.17

9

430

480

495

29.07–07.08.17

9

430

480

495

07.08-16.08.17

9

430

480

495

16.08-25.08.17

9

395

440

455

25.08–01.09.17

7

290

310

325

01.09–08.09.17

7

260

280

295

08.09-15.09.17

7

220

240

255

15.09-22.09.17

7

190

215

229

22.09-29.09.17

7

150

220

235

Напомена:

 • Цените во табелата се по лице за 7 или 9 полупансиони, за минимум 2 лица во соба
 • 1-во дете 0-11,99 год. во соодветен тип на соба со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО
 • 2-ро дете 2-5,99 год. во соодветен тип на соба со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО
 • 2-ро дете 5,99-11,99 год. во соодветен тип на соба со двајца возрасни – плаќа 30% од цената во табелата
 • Трет возрасен – плаќа 70% од наведената сума
 • Во цената на аранжманите е вклучено користењето на клима уредот
 • Сместување во собите е по 14 часот по локално време, а напуштање на собите до 09 часот по локално време
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува:

 • возрасни: 50 €
 • деца од 2 до 12 години: 35 €
 • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

 

 

Оли Травел - Куманово
Слаткарница Зафир - Куманово
Ирски паб