Во тек се аранжманите за Лето 2018 - За повеќе информации обратете се преку нашиот контакт или директно во агенцијата. Ви благодариме.
Leto-na-planina-2018 Leto-2018 Online-Avio-Bileti

Вила „ALBATROS“ - Лименас - Тасос - Лето 2017

Вилата Албатрос е една од најубавите вили во главниот град на Тасос – Лименас. Се наоѓа во мирниот дел на градот на 800 метри од центарот и на две минути до модерно уредената плажа пред вилата. Располага со луксузни трокреветни студиа со три стандардни кревети и комплетно опремени кујни. Студиата кои се наоѓаат на приземје имаат сопствено дворче со тревна површина, а тие што се на првиот кат имаат комфорни тераси со делумен или директен поглед на море. Сите студиа се реновирани за 2014 год. и имаат сопствено купатило, ТВ-LCD, клима уреди. Вилата има можност и за бесплатно користење на интернет. На 200 метри од вилата се наоѓа плажата Тарсанас која е исто така уредена и има повеќе содржини.

 Период

Бр. на ноќевања

1/3
студио

1/4 апп

со 1 една спална

26.05-02.06.17

7*

130

140

02.06-09.06.17

7*

155

175

09.06-16.06.17

7*

180

200

16.06-23.06.17

7*

190

220

23.06–02.07.17

9

445

475

02.07-11.07.17

9

515

590

11.07-20.07.17

9

565

630

20.07-29.07.17

9

565

630

29.07–07.08.17

9

565

630

07.08-16.08.17

9

565

630

16.08-25.08.17

9

515

590

25.08–01.09.17

7*

190

210

01.09–08.09.17

7*

175

190

08.09-15.09.17

7*

155

165

15.09-22.09.17

7*

115

135

22.09-29.09.17

7*

110

130

Напомена:

 • Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице. (трето и четврто лице – БЕСПЛАТНО плаќа само превоз доколку користи)
 • Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман/студио за 9 ноќевања без вклучен превоз
 • Цените за пакет аранжманите се однесуваат по лице (7 ноќевања со вклучен превоз), за минимум 2 лица
  во апартман (трето и четврто лице во апартман БЕСПЛАТНО – плаќаат само превоз 50 евра за возрасен и 35 евра за дете 2-12 години)
 • Во цената на аранжманите не е вклучено користењето на клима уредот (се доплаќа 5 евра на ден по студио/апп)
 • За хигиената во студијата/апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници
 • Во секое од студијата/апартманите има комплетно опремена кујна за онолку лица колку што има во студиото/апартманот
 • Постелнината во апартманите/студијата се менува еднаш за време на престојот
 • Сместување во студијата/апартманите е по 14 часот по локално време а напуштање на студијата/апартманите е до 09 часот по локално време
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.
 • При користење на сопствен превоз, цената за пакет аранжманите означени со *се намалува за 20€.
 • Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува:
  • возрасни: 50 €
  • деца од 2 до 12 години: 35 €
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)
Оли Травел - Куманово
Слаткарница Зафир - Куманово
Ирски паб