Во тек се аранжманите за Нова Година и Зима 2017/18 - За повеќе информации обратете се преку нашиот контакт или директно во агенцијата. Ви благодариме.
Restoran-A2-Vranje-2018 Belgrad-Nova-Godina-2018-2 Early-Booking-Zima-2017-2018 Online-Avio-Bileti

Хотел „RACHONI RESORT“ 3* - Скала Рахони - Тасос - Лето 2017

Скала Рахони се наоѓа на 11км западно од Лименас, опкружено со прекрасна природа и природни сенки распослани на песочната плажа. Идеално за релаксација и мирен одмор. Најубавиот залез на сонцето е токму во ова место.

Хотелот Рахони (комплетно реновиран март 2015) е сместен на приватна песочна плажа, располага со два базени, детски базен, фитнес центар, масажи, приватна плажа, бар,ресторан, снек бар. Собите се модерно уредени, опремени со ТВ, купатило, клима, фрижидер, балкон.

Користењето на лежалки и чадори покрај базените и на плажа е БЕСПЛАТНО.

WIFI -БЕСПЛАТНО.

Период

полупансион

Цена по лице во 1/2

26.05-02.06.17

7

235

02.06-09.06.17

7

269

09.06-16.06.17

7

289

16.06-23.06.17

7

305

23.06–02.07.17

9

395

02.07-11.07.17

9

435

11.07-20.07.17

9

465

20.07-29.07.17

9

495

29.07–07.08.17

9

495

07.08-16.08.17

9

495

16.08-25.08.17

9

455

25.08–01.09.17

7

325

01.09–08.09.17

7

295

08.09-15.09.17

7

255

15.09-22.09.17

7

229

22.09-29.09.17

7

199

 

Напомена:

 • Цените во табелата се по лице за 7 или 9 полупансиони, за минимум 2 лица во соба
 • 1-во дете 0-5,99 год.во двокреветна соба со двајца возрасни–беплатно
 • 1-во дете 6-11,99 год. во трокреветна соба со двајца возрасни-бесплатно
 • 2-ро дете 2-11,99 год. . во трокреветна соба со двајца возрасни плаќа 40% од наведената сума
 • Трет возрасен –плаќа 70% од наведената сума
 • Доплата за СЕ ВКЛУЧЕНО:
 • Возрасен-16 еур по лице на ден
 • Дете 2-11,99г -9 еур на ден
 • Во цената на аранжманите не е вклучено користењето на клима уредот (се доплаќа 5 евра на ден)
 • Сместување во собите е по 14 часот по локално време а напуштање на собите до 09 часот по локално време
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува:

 • возрасни: 50 €
 • деца од 2 до 12 години: 35 €
 • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

 

 

Оли Травел - Куманово
Слаткарница Зафир - Куманово
Ирски паб