Во тек се аранжманите за Лето 2018 - За повеќе информации обратете се преку нашиот контакт или директно во агенцијата. Ви благодариме.
Leto-na-planina-2018 Leto-2018 Online-Avio-Bileti

Хотел „RACHONI RESORT“ 3* - Скала Рахони - Тасос - Лето 2018

Скала Рахони се наоѓа на 11км западно од Лименас, опкружено со прекрасна природа и природни сенки распослани на песочната плажа. Идеално за релаксација и мирен одмор. Најубавиот залез на сонцето е токму во ова место.
Хотелот Рахони (комплетно реновиран март 2015) е сместен на приватна песочна плажа, располага со два базени, детски базен, фитнес центар, масажи, приватна плажа, бар,ресторан, снек бар. Собите се најмодерно уредени, опремени со LCD ТВ, купатило, клима, фрижидер, балкон.
Користењето на лежалки и чадори покрај базените и на плажа е БЕСПЛАТНО.
WIFI -БЕСПЛАТНО.

Период

Период на престој

1/2 ПП

1/2 ALL

25.05-01.06.18

7

210

270

01.06-08.06.18

7

240

310

08.06-15.06.18

7

260

330

15.06-22.06.18

7

290

350

22.06–29.06.18

7

320

390

29.07-08.07.18

9

440

540

08.07-17.07.18

9

490

550

17.07-26.07.18

9

530

640

26.07–04.08.18

9

530

640

04.08-13.08.18

9

530

640

13.08-22.08.18

9

530

640

22.08–31.08.18

9

490

550

31.08–07.09.18

7

390

410

07.09-14.09.18

7

300

360

14.09-21.09.18

7

240

300

21.09-29.09.18

7

200

260

 

Напомена:

 • Цените во табелата се по лице за 7 или 9 полупансиони, за минимум 2 лица во соба
 • 1-во дете 0-5,99 год.во двокреветна соба со двајца возрасни–беплатно
 • 1-во дете 6-11,99 год. во трокреветна соба со двајца возрасни-бесплатно
 • 2-ро дете 2-11,99 год. . во трокреветна соба со двајца возрасни плаќа 40% од наведената сума
 • Трет возрасен –плаќа 70% од наведената сума
 • За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена (не се комбинира)
 • Во цената на аранжманите не е вклучено користењето на клима уредот (се доплаќа 5 евра на ден)
 • Сместување во собите е по 14 часот по локално време а напуштање на собите до 09 часот по локално време
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари

Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува:

 • возрасни: 50 €
 • деца од 2 до 12 години: 35 €
 • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

Оли Травел - Куманово
Слаткарница Зафир - Куманово
Ирски паб