Во тек се аранжманите за Лето 2018 - За повеќе информации обратете се преку нашиот контакт или директно во агенцијата. Ви благодариме.
Leto-na-planina-2018 Leto-2018 Online-Avio-Bileti

Вила „RANIA“ - Скала Потамиа (Golden Beach) - Тасос - Лето 2017

Вилата се наоѓа во Скала Потамиа на околу 50-тина  метри од една од најубавите плажи на островот. Вилата располага со 1/3+1 и 1/4 аппартмани на прв кат и приземје. Апартманите кои се на кат имаат тераси со  делумен поглед на море. Апартманот на приземје е со директен излез во двор. Сите сместувачки единици во вилата имаат комплетно опремена кујна, сопствена бања, ТВ, клима уред чие користење е вклучено во цената како и бесплатен интернет.

Период

Услуга: ноќевање

Бр. на ноќевања 1/3+1

AПП

1/4

АПП

26.05-02.06.17 7* 120 120
02.06-09.06.17 7* 160 160
09.06-16.06.17 7* 185 185
16.06-23.06.17 7* 195 195
23.06–02.07.17 9 455 455
02.07-11.07.17 9 535 535
11.07-20.07.17 9 590 590
20.07-29.07.17 9 590 590
29.07–07.08.17 9 590 590
07.08-16.08.17 9 590 590
16.08-25.08.17 9 535 535
25.08–01.09.17 7* 195 195
01.09–08.09.17 7* 180 180
08.09-15.09.17 7* 165 165
15.09-22.09.17 7* 145 145
22.09-29.09.17 7* 135 135

Напомена:

 • Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице (трето и четврто лице – БЕСПЛАТНО плаќа само превоз доколку користи)
 • Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман за 9 ноќевања без вклучен превоз
 • Цените за пакет аранжманите се однесуваат по лице (7 ноќевања со вклучен превоз), за минимум 2 лица
  во апартман (трето и четврто лице во апартман БЕСПЛАТНО – плаќаат само превоз 50 евра возрасен и 35 евра дете 2-12 години)
 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 • За хигиената во апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници
 • Во секое од апартманите има комплетно опремена кујна за онолку лица колку што има во апартманот
 • Постелнината во студијата се менува еднаш за време на престојот
 • Сместување во студијата/апартманите е по 14 часот по локално време а напуштање на апартманите е до 10 часот по локално време
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

*При користење на сопствен превоз, цената за пакет аранжманите означени со * се намалува за 20€.

Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува:

 • возрасни: 50 €
 • деца од 2 до 12 години: 35 €
 • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

 

 

Оли Травел - Куманово
Слаткарница Зафир - Куманово
Ирски паб