Нова Година 2019 - Зима 2018/19 - Попусти за рани резервации - За повеќе информации обратете се преку нашиот контакт или директно во агенцијата. Ви благодариме.
Novi-Sad-Nova-Godina-2019-Early-Booking Nova-Godina-2019 Zima-Early-Booking-2018-2019 Online-Avio-Bileti

Белград - Нова Година 2019

1 ден  30.12.2018                       Куманово – Белград

Состанок на групата во 02:00 часот. Патувањето води преку граничен премин Табановце со Царински формалности и попатно планирана пауза по договор. Пристигнување во Белград во утринските часовипостета на еден од најпознатите трговски центри во Србија, Delta City. Пристигнувањe во хотелот Royal Inn кој се наоѓа во цен тарот на Белград во непосредна близина на Кнез Михајлова .Сместување во хотелот и слободно време за одмор и индивидуална прошетка во центарот на градот . Ноќевање.

2 ден 31.12.2018                       Белград

Појадок. Следува прошетка со локален туристички водич на Калемегдан, Студенски трг, Кнез Михајлова и Скадарлија .Слободно време за ручек и индивидуални активности во попладневни часови . И оваа година факултативна прослава во еден од најпознатите сплавови во Белград . Ноќевање.

3 ден 01.01.2019                       Белград-Куманово

Доцен појадок. Одјавување од хотелот и посета на храмот Св.Сава .Во пладневни часови заминување за Македонија со попатни паузи. Пристигање во вечерните часови .


Цена по лице :  129 евра /7998 денари

 

Во цената Е вклучено:

  • Превоз со туристички автобус на наведена релација
  • Сместување на база 2 ноќевањa со појадок во хотел,,ROYAL INN” 4*(www.royalinn.rs)
  • Организација и реализација на аранжманот
  • Локален туристички водич
  • Пратител од агенција

Во цената НЕ eвклучено:

  • Патничко осигурување
  • Факултативен дочек на сплав

НАПОМЕНИ:
За реализација на програмата потребен е минимален број од 40 патници, во спротивно агенцијата го задржува правото на измена на цената или аранжманот да го сторнира, со известување на патниците минимум 5 дена пред датата на поаѓање, со што агенцијата не сноси никаква одговорност..
Агенцијата не е надлежна да ја цени исправноста на патните документи на патниците....
За ова патување важат Општите услови за патување на СКТМ во согласност со Законот за туристичка дејност и Законот за облигациони односи на Република Македонија. 
Аранжманот може да претрпи промени во зависност од условите. 

Оли Травел - Куманово
Слаткарница Зафир - Куманово
Ирски паб